„Tak, a teď si vás kúpim všecky.“
Kultovní snímek Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág vznikl již před více než třiceti lety. Ironická komedie a zároveň hořká moralita nahlíží porevoluční společnost skrze mikrokosmos Bohuše Stejskala (Bolek Polívka) žijícího na malé moravské vesničce poklidný život, dokud mu jednoho dne advokát Ulrich (Miroslav Donutil) neoznámí, že zdědil miliony.
Dnes se navracíme ke snímku jako k unikátnímu počinu, v němž se potkala celá řada brněnských divadelníků – členů dvou významných alternativních scén HaDivadla a Divadla Husa na provázku, mimo jiné Arnošt Goldflam, Břetislav Rychlík, Simona Peková, Pavel Zatloukal či nedávno zesnulý Ján Sedal.
Let 50!
Událost na Facebooku140/100 Kč
180 min. bez přestávky
Projekce se uskuteční v HaDivadle za přítomnosti delegace členů tvůrčího týmu a hereckého osazenstva. Těšit se můžete třeba na Cyrila Drozdu, který ztvárnil distinguovaného číšníka před Hotelem Slavia.
Promítání filmu doplní úvod filmového dramaturga a režiséra Jana Gogoly ml. a jím moderovaná beseda.
Projekce proběhne s laskavým svolením producenta Jiřího Ježka (Space Films).